еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мицкоски честиташе Божиќ: Бадниковата паричка паднала кај сопругата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на сите верници од православна вероисповед им ги честиташе новогодишните и божиќните празници и им посака многу здравје, бериќет, успеси во нивните семејства и да бидат среќни. Се разбира, посочи, човек кога е среќен е најзадоволен.

„Позади нас е година на порази, следува година на победи. Тоа кое јас како божиќна порака сакам да го упатам до христијанските верници, но и сите останати граѓани на Република Македонија е да се почитуваат, да се разбираат меѓу себе, бидејќи самопочитувањето е она кое нас не прави побогати. Сето останато ќе си дојде. Почитувајте се, сакајте се, има надеж за оваа наша Македонија, а надежта допрва доаѓа“, рече Мицкоски.

Бадниковата паричка, додаде, паднала кај неговата сопруга.

МИА/Фото:Фејсбук/Мицкоски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Паричката кај претседателот Стево Пендаровски: „Не беше наместено“

Ќе има ли среќа како технички премиер: Паричката паднала кај Спасовски

(Фото) Заеви за Божиќ традиционално во Водоча

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пет часа траеше распитот на специјалната обвинителка Лиле Стефанова: „Се што знам споделив“

Никола Осило

Железницата извиси за локомотивите од Кина: Владата бара арбитража

Никола Осило

Прогласена епидемија на мали сипаници на територијата на цела држава

Редакција