еМагазин
Image default
Македонија

Мицкоски: Крвави ти се рацете Заев, денес се Миле и Спиро, утре може да биде било кој

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на Твитер, во врска со нападот на поранешните министри од партијата, Миле Јанакиески и Спиро Ристоски во затворот во Шутка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ГОБ „8-ми Септември“: Кај Миле Јанакиески не се констатирани никакви телесни повреди

Сите детали: Од затворот во Шутка тврдат дека Јанакиески и Ристовски биле нападнати бидејќи се „закачале“

Јанакиески и Ристоски нападнати во затворот Шутка

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И за ВМРО-ДПМНЕ се уште сме граѓани на Република Македонија

Редакција

КОД: Кога го апселе Мијалков бил во друштво на пратениците Муковски, Василевски и Нола Исмаиловска Старова

Редакција

Милошоски по гласањето во собраниската комисија: Се покажа дека нема двотретинско мнозинство

Редакција