еМагазин
Image default
Македонија

Кратка, но успешна средба на Мицкоски со Ахмети

Соглсано праксата и законот, денеска имав кратка, но успешна средба со Ахмети каде разговараме за кадровското решение за МВР, односно профилот на личноста која ние ја предлагаме, изјави накратко Христијан Мицкоски по средбата со лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

„Очекувам дека ќе имаме исто така успешна средба и со премиерот во заминување и веднаш после средбата ќе го откриеме името на министерот. Станува збор за професионално решение“, рече Мицкоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ахмети го прифаќа предлогот на Мицкоски: Tехничкиoт министер за внатрешни работи бил професионалец и ново име во политиката

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Католиците и дел од православните го слават Раѓањето Христово – Божик

Редакција

„Монструм“ на СЈО продолжува на 31 август

Редакција

Кирацовски ќе биде шеф на Изборниот штаб на СДСМ, а Меџити на ДУИ

Редакција