еМагазин
Image default
Македонија

Мицкоски: На продажба „Белата палата“ на ВМРО-ДПМНЕ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за интернет порталот МКД.МК вели дека ако има добра понуда објектот на седиштето на партијата, познат како Белата палата, би го продале или би го изнајмувале, со цел рационализација на трошоците на партијата.

Тој исто така вели дека наскоро ќе се сретне со Никола Груевски, во врска со актуелната состојба во државата.

Целото интервју ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој е Наќе Чулев, новиот предлог на ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за внатрешни работи

Редакција

Собранието го усвои и вториот нацрт-амандман на Уставот што се однесува на АСНОМ

Редакција

Александра Цветковска нов пратеник, на местото на Горан Милевски

Редакција