еМагазин
Image default
Македонија

Мицкоски предлага лустрација на сите политичари, почнувајќи од него па до Заев

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повикува на лустрација на сите политичари.

„Ајде да ги лустрираме сите политичари, ајде да го провериме имотот. Нека почнат од мене, од имотот мој, од имотот на моето семејство и нека завршат со имотот на Зоран Заев“, пишува тој на Твитер.

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Куновска: Допрва ќе се расветлува кој е моќникот што ја девастира ВМРО-ДПМНЕ

Никола Осило

Со сослушување на нови сведоци продолжува судењето за насилството во Собрание

Редакција

Осомничен во „Рекет“ за неколку дена потрошил 180 илјади евра од парите земени од Камчев

Редакција