еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ до 10 септември ќе соопшти дали ќе повикаат на бојкот на референдумот

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за Канал 5 изјави дека партијата до 10 септември ќе се изјасни дали ќе го бојкотира референдумот.

Тој потврди дека на неодамнешната лидерска средба добил понуда за влез во Владата, но остро демантира дека барал измени во кривичниот законик, односно амнестија за претходното рраководство на ВМРО-ДПМНЕ.

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Лозано во „Еден на Еден“ откри дека го ограбиле

Редакција

Продолжуваат судењата за Титаник, Т.Н.Т., несреќатата кај Ласкарци и Маџар Телеком

Редакција

Што изјавија при гласањето Заев, Мицкоски и Ахмети?

Никола Осило