еМагазин
Image default
Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ има докази против Сашо Мијалков

Обвинувањата на екс -директорот на УБК, Сашо Мијалков во писмото упатено до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги смета за внатрепартиски работи. Не сакајќи да одговори на писмото што Мијалков му го упати веднаш по исклучувањето од партијата, Мицкоски тврди дека ВМРО-ДПМНЕ поседува докази за сè што тврди.

Тој во интервју во емисијата „Патот кон“ на Алсат-М рече дека очекува да остане компактна пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ по серијата оставки од функциите и исклучувањето на седумте пратеници кои гласаа за потребата од носење на уставни измени, што се неопходни за имплементација на Договорот од Преспа.

Целото интервју ТУКА.

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков крај за бате Саше Мијалков: ВМРО-ДПМНЕ се збогува со началникот

Сашо Мијалков „распали“ по Христијан Мицкоски: Ти си лажен патриот!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уште две деца заразени од мала сипаница, белгиската „Глаксо Смит Клајн“ ќе ги проверуваат нејзините вакцини во Македонија

Редакција

Бугарија ќе поддржи отворање преговори на Македонија со ЕУ, но не безусловно

Редакција

За неполн месец регистрирани 25 заболени од мали сипаници во Дебарско

Редакција