еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: Предвремените избори се неминовни по она што се случуваше

Предвремените избори се неминовни по она што се случуваше во земјата, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба што вечерва се одржа во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Тој нагласи дека сега следуваат предвремени избори, по кои, како што рече, ќе следи обнова на Македонија и бескомпромисна работа со цел „Македонија да ја ставиме на брза лента“.

Мицкоски истакна дека сега имаме нова реалноста и од 3 јануари 2020 година ќе имаме нова влада, но додаде дека засега не станало збор за кадровски решенија во овој кабинет.

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ додаде дека на средбата имале плодна и квалитетна дебата, и заклучиле дека сите лидери остануваат посветени на европската интеграција и членство во НАТО, бидејќи како што рече „нема друга алтернатива за Република Македонија“.

МИА/Фото: ВМРО-ДПМНЕ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Касами: Одиме на избори народот да реши за понатамошниот пат на државата

Села: 12 април е можност за да се донесе промена

Ахмети: Да се испочитува датумот за изборите и потоа да зборуваме за пописот

Тачи: На земјата и се потребни фер и демократски избори

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обвинителство побарало од надлежните органи од САД, да го спречат објавувањето на „бомбите“ од „Ел Чека“

Редакција

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми повторно ја зголеми сопственоста во „Скопски пазар“

Никола Осило

(Фото) Скопје ќе го добие првиот Retail Park во јуни

Редакција