еМагазин
Image default
Бизнис

Микросам лани со добивка од 5,1 милиони денари

Микросам АД Прилеп минатата година остварил сеопфатна добивка од 5.161.000 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Претходната година добивката на компанијата била 476.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во два блока продадени 2.641 акција од Комерцијална банка

Никола Осило

„Пелистер“ го доби тендерот на ЕСМ за ископ во РЕК Битола „тежок“ 12,6 милиони евра

Никола Осило

Над 70 грчки компании дел од бизнис делегација што со Ципрас ќе дојдат во Скопје

Редакција