еМагазин
Image default
Македонија

Милчин до Адеми: Пицеријата кај чинарот се скали? Хотелот во Лагадин е гаража? Како не ти е срам?

Професорот Владимир Милчин остро регираше на интервјуто на министерот без ресор, задолжен за дијаспората, Едмонд Адеми, за Радио Слободна Европа, во кое меѓудругото вели дека големите дивоградби во Охрид се броеле на прсти.

“Ние сме хистеризирале? Не, министерот ги извртува фактите! Се обидува да го одбрани неодбранливото. Пицеријата кај чинарот се скали? Хотелот во Лагадин е гаража? Како не ти е срам?“, напиша Милчин на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Адеми до Милчин: Јас не го негирам постоењето на хотелска градба во Лагадин, или пицеријата кај Чинарот

„А малите и средните?“: Твитер за изјавата на Адеми дека големите дивоградби во Охрид се броеле на прсти

Според Едмонд Адеми на прсти се броеле големите дивоградби во Охрид

Фото: Фејсбук/Милчин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вархеји: Имам добри вести за интергацијата на Западен Балкан во ЕУ

Редакција

Кој е Максим Ацевски, новиот главен државен ревизор

Редакција

Заев и Меркел се слушнале телефонски за престојниот референдум за името

Редакција