еМагазин
Image default
Македонија

Миле Јанакиески го прекинал штрајкот со глад

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, го прекинал штрајкот со глад.

Тој штрајкуваше со глад речиси две недели, а како што пренесуваат медиумите, штрајкот го прекинал откако го советувале лекарите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Миле издржи и мене не ми е лесно“: Твитер реакции за фотографијата на Груевски од бизнис забава во Будимпешта

Миле Јанакиески заврши во болница со болки во бубрезите, па повторно вратен во затворот во Шуто Оризари

„Март: Пошто го губиме статусот на УНЕСКО, притвор за Миле Јанакиески„: Твитер реакции

Фото: Фејбук/Јанакиески

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Бомбите“ од СЈО за „Монструм“ ќе се слушаат на 18 септември

Редакција

(ВИДЕО) Сообраќајот се пренасочува: Пожарот се симна до автопатот Скопје-Велес

Редакција

Ново рочиште за „Рекет“: Боки 13 се пожали на болки и дека има рак, судијата не дозволи одложување

Редакција