еМагазин
Image default
Македонија

Миле Јанакиески во притвор во Шутка, а полицијата го барала дома: Ново одложување за „Насилството во Општина Центар“

Судењето за случајот на Специјалното јавно обвинителство, „„Насилството во Општина Центар“ е повторно одложено поради неприсуство на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески.

Основниот суд Скопје 1 издал налог Јанакиески полицијата да го доведе на денешното рочиште од неговиот дом, а тој како што е познато од пред неколку дена е во притвор во Истражниот затвор “Скопје“ во Шуто оризари.

Тој од истиот суд доби 30 дена притвор за злоупотреба на службена положба за склучување договори за оттуѓување земјиште во сопственост на државава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Слушај сега да ти кажам еден виц за џандари…;„: Твитер реакции за Јанакиески, кој полицијата го бараше дома, а тој е во Шутка

Поранешниот министер Миле Јанакиески и уште седум лица добија притвор од 30 дена

„Стар си кога поретко излегуваш од Миле Јанакиески шо оди во притвор“: Твитер реакции за новото апсење и новиот притвор за екс министерот

Фото: Јанакиески/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Павле Богоевски за Парадата на гордоста: Покрај сите пречки и омраза, љубовта сепак победи!

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ: Техничкиот преглед на „Дурмо турс“ добил забрана, а по неколку дена решението е поништено

Редакција

Тунтев повеќе не е пратеник, ќе биде директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Редакција