еМагазин
Image default
Македонија

Миле Јанакиески заврши во болница со болки во бубрезите, па повторно вратен во затворот во Шуто Оризари

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, поради болки во бубрезите синоќа беше однесен на преглед во болницата „8 Септември” во Скопје.

Како што објавија медиумите на Јанакиески во Ургентниот центар на болницата му биле направени лабораториски анализи, ехо преглед, снимање и бил прегедан од лекар.

По добиената терапија, тој повторно е вратен во истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари..

Изминативе неколку дена медиумите пишуваа дека тој штрајкува со глад.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Март: Пошто го губиме статусот на УНЕСКО, притвор за Миле Јанакиески„: Твитер реакции

Сопругата на Јанакиески си ја отвори душата на Фејсбук: Зарем треба борбата за правда да се сведе на мотото “уапси го Миле”

Миле Јанакиески штрајкува со глад во затворот „Шутка“

Монти Пајтон со предметите на СЈО за Миле Јанакиески

Фото: Јанакиески/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заштитениот сведок препозна неколкумина од обвинетите за „Монструм“

Редакција

Мијалков, Џафери и Беџети следни сведоци за „Монструм“

Редакција

Ќе протестира и министерот Филипче: Здравствените работници на протест против насилството

Редакција