еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Миле издржи и мене не ми е лесно“: Твитер реакции за фотографијата на Груевски од бизнис забава во Будимпешта

Фотографијата на поранешниот премиер Никола Груевски од бизнис забава во Будимпешта, Унгарија ги „запали“ социјалните мрежи, посебно поради тоа што на неа позира со бринета со длабоко деколте.

Најголем број од реакциите се дека додека Груевски се слика по забави, неговата некогашна десна рака, поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески е во притвор, штрајкува со глад и се жали дека тоа не е живот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Груевски хит на социјалните мрежи: На бизнис забава во Будимпешта сликан со згодна бринета со длабоко деколте

Еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски со поздрав од Будимпешта: „Немој кога ќе се вратам да го видам упропастен автопатот Скопје-Штип!“

Груевски: Заев делел прислушувани разговори во Бугарија, дебатата за Гоце Делчев е задоцнета

Груевски за Јанакиески: СДСМ спроведува политички апсења како нивните комунистички предци по 1945-тата

Фото: Budapest Business Party/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што изјавија при гласањето Заев, Мицкоски и Ахмети?

Никола Осило

„Северна, Владанка и правна држава„: Твитер за условната казна на Авировиќ за „Труст„

Редакција

Отец Пимен: Стоилов треба да е почитуван како шампион и човек што цврсто стои на својот став

Редакција