еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Миле Зечевиќ, советникот на Заев влезе во Надзорниот одбор на Стопанска банка Битола

Собранието на Стопанска банка Битола донесе одлука за избор на членови на Надзорниот одбор на Банката, информираат од таму преку Македонската берза.

За членови избрани се Дејан Панделески, Иванчо Велјановски, Александра Радевска и Илија Тозија, а за независни членови Игор Камбовски и Миле Зечевиќ.

Зечевиќ е советник на премиерот Зоран Заев за адвокатски услуги.

Тие имаат мандат од 4 години а ќе добиваат месечен нето износ од 50 илјади денари, како надомест за учество и работа на седниците, како и јавни давачки согласно со закон.

Претседателот на Надзорниот одбор пак ќе зема надомест од 60 илјади денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Миле Зечевиќ, кој влезе во НО на Стопанска банка Битола и го советува Заев

„Пелистерка“ предложи соработник на Заев за член на Надзорен одбор на Стопанска банка Битола

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Кој се доби Оскар

Редакција

Повеќе мажи, најмногу над 60 години, детали за новозаболените од коронавирусот во Македонија

Редакција

Двајцата новопочинати од коронавирусот од Скопје и Штип имале кардиоваскуларни болести

Редакција