еМагазин
Image default
Бизнис

Милка Димитрова Тодорова именувана за член на Управниот одбор на УНИ Банка

Гувернерката на Народна банка издаде претходна согласност за именување на Mилка Димитрова Тодорова за член на Управниот одбор на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје, соопшти банката преку Македонската берза.

Согласноста е издадена за период од 5 години, сметано од 26 февруари 2019 година.

Фото: УНИ Банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Акции со најголем пад на Македонската берза

Никола Осило

Cashback World повторно ги изненади своите онлајн купувачи – овој пат со паметен „plug-in” за интернет пребарувачите

Редакција

Анализа: За директори на јавните претпријатија се поставуваат и лица со средно образование

Редакција