еМагазин
Image default
Македонија

Милошоски на Русковска ѝ ја достави „бомбата“ за Заев

Денеска во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, на негово барање, обвинителката Вилма Русковска го прими поранешниот пратеник Антонио Милошоски, информираат од таму.

„На средбата Милошоски достави аудио материјал за кој по преслушувањето и анализа на истиот ќе биде донесена јавнообвинителска одлука за понатамошно користење на материјалот,“ се вели во соопштението.

Милошоски на 12 февруари од собраниската говорница пушти аудио-материјал, на кој, како што рече се слуша гласот на З.З. како збори за финансирањето на телевизијата на првообвинетиот во „Рекет“, Бојан Јовановски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Милошоски по средбата со Рускоска: Заев да даде исказ дали знаел за финансирањето на 1ТВ

Предизборна „бомба“ на Милошоски: Ќе има ли нови?

(Видео) Милошоски пушти аудио-снимка во Собранието: З.З знаел чии биле парите, за Боки 13 да ја финансира телевизија

Фото: Фејсбук/Милошоски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Меркел: Цврсто стоиме зад европската перспектива на Западниот Балкан

Редакција

Заев: Обвинителство треба да каже дали Јанева е злоупотребена или инволвирана во целиот овој процес

Редакција

Џафери за „бомбите“: Забранети и казниви работи нема што да коментирам

Редакција