еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Министер за Оскар ќе ни треба?“: Твитер во „црвено“ за историскиот успех на „Медена земја“

Лавина од позитивни реакции предизвика веста дека македонскиот документарец „Медна земја“ доби дури две номинации за Оскар, во категоријата документарец и странски филм.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Отворено со Атиџе, ѕвездата на „Медена земја“: Обожавам да пеам, сакав да станам пејачка

(Видео) Како „главните виновници“ за „Медена земја“ ја дочекаа веста за номинациите за „Оскар“

(Видео) Историски успех: „Медена земја“ номиниран за „Оскар“ за најдобар документарец и странски филм

Еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сите претседатели на Република Македонија

Редакција

Аферата со прислушувањето на обвинителите отвара дилеми: Кој стои зад „Големото уво“?

Никола Осило

(Видео) Тамара со прекрасен настап заслужено се пласира во финалето на Евровизија

Никола Осило