еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерките ќе се спасат од „метлата“ на Заев

Премиерот Зоран Заев на денешната трибина по повод „Две години Влада“, рече дека жените кои се на министерски позиции нема да бидат опфатени со „метлата“.

„Реконструкција за жените во Владата нема да има, бидејќи се малку“, рече Заев.

Тој не откри дали нивниот број ќе се зголеми.

Министерки во Владата се Радмила Шекеринска, која е министерка за одбрана и вицепремиер, Рената Дескоска, министерка за правда, Мила Царовска, министерка за труд и социјална работа и Зорица Апстолска, министер без ресор, задолжена за странски инвестиции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев на дебатата „Две години Влада“: Граѓаните чекаат ЕУ да си ја исполни задачата

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Ел Чека“ е Бугар“: Гоце Делчев „главен“ на Твитер

Редакција

Снимките од Албанија од бегството на Груевски не можат да се обезбедат, бидејќи системот автоматски ги избришал

Редакција

Владата го менува законот за данок на добивка

Никола Осило