еМагазин
Image default
Бизнис

Министерот Бектеши бара советник за инвестиции, нето плата 36.863 денари

Кабинетот на министерот за економија, Крешник Бектеши, објави оглас за вработување на посебен советник за инвестиции на определено време.

Паричниот износ на основната нето плата за оваа позиција изнесува 36.863 денари.

Вработувањето на посебниот советникот ќе трае најдолго до истекот на мандатот на министерот за економија.

Повеќе детали за огласот, ОВДЕ.

Фото: Влада

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

13 нови вработувања во ТЕЦ Неготино, плати до 37.060 денари

Редакција

Стопанска банка Скопје ќе дели бруто дивиденда од 4 денари по приоритетна акција

Никола Осило

Вработените во сектор игри на среќа сакаат да бидат дел од изнаоѓање на решение за законот

Редакција