еМагазин
Image default
Македонија

Министерот за транспорт Горан Сугарески не очекува да го „потфати“ метлата на премиерот Заев

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески не очекува да биде меѓу функционерите кои ќе бидат разрешени, како што најави неодамна премиерот Зоран Заев, но вели дека ќе ја почитува евентуалната таква одлука.

„Искрено не очекувам. Меѓутоа ќе ја почитувам секоја одлука на премиерот врз база на неговите анализи што ги прави за мојата работа“, изјави Сугарески.

МИА/Фото:Фејсбук/Сугарески

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метлата на Заев ќе зафати министри, заменици и директори, а промени ќе има и во СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Велија Рамковски стана јутјубер

Никола Осило

Ганка Цветанова ја повика Канческа Милевска јавно да се изнесе дали ќе гласа за уставните измени

Редакција

Владата се откажала од мерцедесот, Заев не се возел со него

Редакција