еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за финансии вработува девет лица, плата до 25.023 денари

Министерството за финансии објави оглас за вработување на 9 лица на определено време, за работа на проект, за период од пет години.

Се бараат кандидати за советници, помлад соработник, педагог, дефектолог, виша медицинска сестра и други профили работници.

Платите во зависност од работното место се движат од 8.588 денари до 25.023 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Фото: Министерство за финансии

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер „полуде“ за Заев и Мицкоски: Каква деценија – таков „дуел на деценијата“

Никола Осило

Судбината на Груевски во рацете на „лошото момче“ Виктор Орбан

Никола Осило

(Видео) Иванови се запознаа со една од најубавите жени на светот – Раниа, кралицата на Јордан

Никола Осило