еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за финансии вработува пет лица, плата до 32.868 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 5 државни службеници во Министерството за финансии.

Се бараат кандидати за помошник раководител, помлади соработници и самостоен референт.

Платите во зависност од работното место се движат до 32.868 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најнови податоци од ДИК: „За“ гласале 482.357 лица, а „против“ 30.767 лица

Никола Осило

Во блок-трансакција продадени акции од Скопски пазар за 1,8 милиони денари

Никола Осило

Стопанска банка Скопје ќе дели бруто дивиденда од 4 денари по приоритетна акција

Никола Осило