еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за информатичко општество и администрација вработува седум лица, плата до 25.022 денари

Министерството за информатичко општество и администрација на Република Македонија објави оглас за вработување на 7 лица на определено време до крајот на тековната фискална 2019 година.

Се бараат кандидати за помлади соработници, референти, советник и помлади референти.

Платата во завиност од работното место се движи од 14.175 до 25.022 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шекеринска, Димитров, Пендаровски и Спасовски „намигнуваат“: Кој ќе биде претседателски кандидат на СДСМ?

Редакција

Јанкулоска „распали“ по Груевски: Лесно е да кажуваш кога си на 800 километри од Македонија

Никола Осило

Министерството за правда вработува 22 лица, плата до 22.490 денари

Никола Осило