еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за култура вработува, плата до 31.305 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на тројца државни службеници во Министерството за култура.

Се бараат кандидати за следните работни места: помошник раководител на сектор за заштита на културно наследство за плата од 31.305 денари, соработник за соработка со меѓународни организации за плата од 22.475 денари и помошник раководител на сектор за европски интеграции за плата од 31.305 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР без оглас склучи договор за набавка на екстра лесно гориво со „Лукоил“

Никола Осило

Скандал: Македонци кои гласааат на референдумот во Мелбурн се снимаат и објавуваат на Фејсбук страна „предавници“

Редакција

Господине Мицкоски кечап, мајонез во сендвичот? Хммм ќе ви кажам во среда

Редакција