еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за одбрана на привремени вработувања ќе потроши 195.000 евра

Министерството за одбрана – сектор за логистика распиша тендер за ангажирање на лица преку приватна агенција за вработување.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 12.000.000 денари или околу 195.000 евра.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вработувања во Министерство за одбрана, плата до 35.813 денари

„Уника“ го доби тендерот за колективно осигурување на вработените во Министерството за одбрана и припадниците на АРМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МЕПСО вложува 4,6 милиони евра во трафостаницата „Дуброво“

Редакција

(ВИДЕО) Првиот човек на Алкалоид, Мукаетов: Не кочи бирократијата на границите, тоа треба да се реши

Редакција

„Стефче ако гарантира со имот може пола Шутка да ја извади на слобода„: Твитер реакции за апсењето на Јакимовски

Редакција