еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за одбрана вработува 12 лица, плата до 31.182 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 12 државни службеници во Министерството за одбрана.

Се бараат кандидати за помошници раководители, раководители, советници, виши соработници, референти, разузнувач…

Платите во зависност од работното место се движат од 17.804 денари до 31.182 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вонредно ќе се преиспитува пресудата: Прифатено барањето на Јанкулоска за одложување на затворската казна за „Тенк“

Редакција

Затворот Скопје вработува 16 лица, плата до 46.540 денари

Никола Осило

Касами демек голем фраер

Редакција