еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за правда на привремени вработувања ќе потроши 1,4 милиони денари

Министерството за правда распиша оглас за набавка на услуги за привремено вработување од Агенција за привремени вработувања за потребите на Министерството.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.400.000 денари, аглавен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Конечно забрана од МОН: Децата одеа на екскурзии во Пеленица каде што има депонија со токсичен линдан

Редакција

До кога Рикер, Хан и други ќе мора да бидат дадилки на македонските политичари?

Никола Осило

Францускиот нон-пејпер на разгледување во Владата, Париз бара новата методологија да се објави до јануари 2020

Редакција