еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за правда вработува 22 лица, плата до 22.490 денари

Министерство за правда – Управа за водење матични книги распиша оглас за вработување на 22 лица на определено време во Управата за водење матични книги.

Се бараат кандидати за помлади соработници, референти и помлади референти.

Платата во зависност од работното место се движи од 13.160 до 22.490 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почнуваат велигденските празнувања: Денес се слави одржувањето на Тајната вечера

Никола Осило

Закани за пратениците од ВМРО-ДПМНЕ: „Даниела ако гласаш за уставни измени како Исус ќе те распнеме“

Никола Осило

Комерцијална банка ја „тресе“ берзата: Продаден блок од 10.000 акции за 51,5 милиони денари

Никола Осило