еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за правда вработува девет лица, плата до 37.631 денар

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 9 државни службеници  во  Министерството за правда.

Се бараат осум кандидати за работното место помлад соарботник во повеќе градови во државата и еден кандидат за раководител.

Платата во зависност од работното место се движи до 37.631 денар.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По апсењето на Асанж: Што објави „Викиликс“ за Црвенковски, Груевски, Глигоров, Димитров…

Никола Осило

Селмани: Очекуваме претседателот во својот кабинет да има советник Ром/ка

Редакција

Јавниот долг достигна 5,1 милијарди евра: Владата ќе продолжи да се задолжува

Никола Осило