еМагазин
Image default
Бизнис

Министерството за правда вработува, плата до 28.302 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 8 државни службеници во Министерство за правда. Се бараат кандидати за следните работни места:

1. Помлад соработник за постапување по претставки, Одделение за помилување и надомест на штета за плата од 21.080 денари.

2. Виш соработник за стручни и правни работи од областа на извршувањето и надзор над работата на извршителите за плата од 23.257 денари.

3. Помлад соработник за постапување по барања за дејност вештачење за плата од 21.080 денари.

4. Раководител на oдделение за меѓународна правна соработка и соработка со НАТО за плата од 28.302 денари.

5. Помлад соработник за поддршка на буџетска координација, Одделение за буџетска координација за плата од 21.080 денари.

6. Помлад соработник за поддршка на буџетска контрола, Одделение за буџетска контрола за плата од 21.080 денари.

7. Раководител на одделението за сметководство и плаќање – одговорен сметководител за плата од 28.302 денари.

8. Помлад соработник за сметководство и следење на плаќање за плата од 21.080 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во пресрет на Велигден: Италијанците купуваат македонско јагнешко по багателни цени

Никола Осило

Хари Костов купи 1.700 акции од Комерцијална банка

Никола Осило

Раст на потрошувачките и станбените, пад на автомобилските и картичните кредити

Никола Осило