еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за труд вработува 15 државни службеници, плата до 25.023 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 15 државни службеници во Министерство за труд и социјална политика. Се бараат кандидати за советници, референти и помлади соработници.

Платите во зависност од работното место се движат до 25.023 денари.

Повеќе детали од огласот ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО ДПМНЕ: Зголемувањето на даноците ќе придонесе за даночна евазија и пораст на сивата економија

Редакција

Заев за една од „бомбите“: Александар Верушевски ме снимал на ручек кај мене во Струмица

Редакција

(ВИДЕО) ЦК на ВМРО-ДПМНЕ поради силна соработка со Заев го разреши потпретседателот Митко Јанчев

Редакција