еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за здравство без тендер склучи милионски договор со „Феникс фарма“ за набавка на инсулин

Министерството за здравство во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас склучи договор за набавка на инсулин со друштвото за трговија, производство и услуги „Феникс фарма“ ДООЕЛ.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ изнесува 64.187.182 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

УЈП продава телевизори по багателни цени за да наплати данок

Никола Осило

(Фото) Македонски студенти за пронајдокот „Филтер за воздух вграден во велосипедско тркало“ освоија злато во Сеул

Редакција

Стопанска банка Битола оствари добивка од 560.000 евра

Никола Осило