еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за земјоделство вработува 41 државен службеник, плата до 25.042 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 41 државен службеник во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

Се бараат кандидати за советници и помлади соработници со различни струки и образование.

Платите во зависност од работното место се движат до 25.042 денари.

Целиот оглас ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се помала потрошувачката на пиво во Македонија, а акцизата највисока во Европа

Редакција

На менаџментот на Витаминка лани исплатени надоместоци од 15,6 милиони денари

Редакција

Раскинат договорот со „Бетон“ – Штип, Грците сами ќе ја градат штипската болница

Редакција