еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за земјоделство вработува 45 шумски полицајци

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство објави јавен оглас за вработување на 45 овластени службени лица во Сектор за шумска полиција на работното место шумски полицаец.

Паричен нето износ на плата е 16. 870 денари

Предвидени вработувања согласно годишниот план на институцијата за 2018 год. се Македонец(ка) 30, Албанец(ка) 10, Турчин(ка) 2, Ром(ка) 2, Бошњак(чка).

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вест на денот: Баџанакот на Џафери ќе разгледува дали има корупција при вработувањата на братот и синот на пратеничката Стојчевска

Никола Осило

Кој е Ѓоко Камчев, кој седнува во пратеничката фотелја на Груевски

Редакција

Заев: Заклучокот за стартот на преговорите со ЕУ е донесен со консензус, октомври ќе биде октомври

Редакција