еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерствoто за здравство купува амбулантни возила за 30,5 милиони денари

Министерството за здравство распиша оглас за набавка на амбулантни возила за итната медицинска помош.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 30.508.474 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Застапникот за деца со попреченост од Македонија, Јане во ОН се сретна со Дејвид Бекам

Редакција

Се погласни најавите за корекција на границите на Косово: Можен ли е домино ефект?

Никола Осило

И ние си име свој Чернобил и тоа не еден: Охис, РЕК Битола…

Петре Димитров