еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Мирсат комерц“ од село Челопеци го доби тендерот на ЈП за државни патишта за чистење вреден 1,1 милион евра

Јавното претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за чистење на канавки, риголи, пропусти, берми и кресање на банкини во времетраење од две години склучи договор со друштвото за трговија,сообраќај и услуги „Мирсат комерц“ увоз-извоз од село Челопеци, Кичево.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 70.800.000 денари или околу 1,1 милион евра.

Фото: Министерство за транспорт и врски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Министерство за одбрана за набавка на масло за греење вреден 518.000 евра

Никола Осило

(Видео+Фото) Првиот бакнеж ми беше со Бајага: Данијела Мартиновиќ во „Еден на Еден“

Редакција

(ВИДЕО) Крушево едно од најдобрите места за параглајдинг во Европа

Редакција