еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мислиш вест од Фчерашни е!!!“: Твитер реакции за Камчев, кој ги бодреше Вардарци во живо во Келн

Информацијата дека македонскиот бизнисмен Орце Камчев, присуствувал во живо на вчерашниот натпревар на Вардар во Келн предизвика лавина од реакции по социјалните мрежи и во јавноста.

До пред извесно време Камчев беше без пасош, а откако се дозна дека бил во Келн, медиумите објавија дека добил дозвола за времен пасош од страна на Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

Но, во СЈО не биле известени дека пасошот веќе му бил вратен, и за тоа дознале преку медиумите.

Камчев до неодамна беше во куќен притвор, а потоа со одлука на Врховниот суд беше пуштен да се брани од слобода.

За него во моментов има само мерки на претпазливост.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе стане ли Македонија „Северна Македонија“: Кои други земји го смениле името

Редакција

Поради притворот на Мијалков и Камчев и Законот за амнестија „висат“ уставните измени: Има потврда за 76 гласа

Редакција

„ЈУ-БАЈ 2“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на булеварот „Крсте Петков Мисирков“ вреден 332.000 евра

Никола Осило