еМагазин
Image default
Бизнис

„Мист енерџи“ го доби тендерот на тетовската Клиника за набавка на струја вреден 152.000 евра

ЈЗУ Клиничка Болница Тетово по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за производство,трговија и услуги „Мист енерџи“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 9.357.448 денари или околу 152.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Намалена добивката на „Тетекс“

Никола Осило

Од антракс во Кичевско угинаа неколку животни, заразени луѓе нема

Редакција

Над 4.500 граѓани и фирми на листата должници на УЈП: Вкупниот долг 163 милиони евра

Редакција