еМагазин
Image default
Македонија

Поранешната министерка Мизрахи донела кадровски решенија дента кога била покрената постапката за нејзино разрешување

Рашела Мизрахи носела решенија за кадровски промени и овластувања на 14 февруари, на денот кога во Собранието беше покрената постапка за нејзино разрешување од функцијата технички министер за труд и социјална политика.

Ова го соопшти Владата по синоќешната седница на која е усвоена одлука за поништување на решенијата донесени од Мизрахи.

-На оваа своја седница Владата донесе одлука за поништување на решенијата за кадровски промени и овластувања на министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи донесени на 14 февруари, на денот кога во Собранието на Република Северна Македонија беше покрената постапка за нејзино разрешување, се наведува во соопштението од Владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Молк од ВМРО-ДПМНЕ: Кој ќе ја замени разрешената министерка Мизрахи?

(ВИДЕО) „Јас сум горда Еврејка од Република Македонија“: Што кажа разрешената министерка Мизрахи во Собрание

Која е разрешената министерка Рашела Мизрахи

(Фото) Мицкоски со заедничка фотографија со министерката Мизрахи го коментира нејзиното разрешување

Фото: Фејсбук/Мизрахи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Прилеп тројца новозаболени од корона вирусот, вкупно заразени 103 лица

Редакција

Изборите ќе ги следат 3.381 домашни и 520 странски набљудувачи

Редакција

Најнови податоци од ДИК: „За“ гласале 520.461 лица, а „против“ 32.801 лица

Никола Осило