еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

МКЦ: Поради голем интерес за организирано гледање, Оскарите ќе бидат проследени на повеќе екрани

Младинскиот културен центар (МКЦ), кој организира бесплатно гледање на Оскарите, информира дека постои голем интерес од публиката.

„Покрај кино Фросина го отвораме цело МКЦ! Оскарите ќе бидат проследени на повеќе екрани. Подигнете си бесплатен билет навреме, истите се достапни само на билетарница во МКЦ,“ информираа МКЦ на нивниот фејсбук-профил.

Организираното гледање е во чест на „Медена земја“, филмот кој нас граѓаните не направи горди пред целиот свет, и е номиниран за Оскар во две категории најдобар документарец и странски филм.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Навивање за „Медена земја“: МКЦ организира гледање на Оскари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петмина гостиварци со два тикети во обложувалница заработија 126 илјади евра

Редакција

(Фото) Венко Филипче супермен

Редакција

Успешен завршеток на четвртата хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Редакција