еМагазин
Image default
Локално

Млад прилепчанец со пиштол пукал кон сограѓанин по претходна расправија

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Д.Б.(18) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност“, информира МВР.

На 17.07.2019 на ул.„Браќа Миладиновци“ во Прилеп, по претходна расправија, пријавениот со пиштол пукал кон Т.М., при што не му нанел повреди.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за млад скопјанец осомничен дека затаил данок од 208.000 евра

Редакција

Скопјанка пронајдена почината во домот

Никола Осило

„Руски рулет“ во јавниот превоз во Тетово и Гостивар: Третина возила неисправни

Никола Осило