еМагазин
Image default
Локално

Млад скопјанец го оштетил влезот на Инфоцентарот на Европската Унија

На 25.01.2019 година во 04.20 часот СВР Скопје било пријавено дека на булевар „Кирил и Методиј“, Д.А.(22) од Скопје со употреба на физичка сила извршил оштетување на две стаклени врати на објектот во кој што е сместен Инфоцентарот на Европска Унија, информира МВР.

Тој бил приведен во Полициската станица Центар и по целосно документирање на настанот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради националната трагедија, Неготино и Демир Капија ги откажуваат сите настани за „Св.Трифун“

Редакција

За новогодишното украсување на Скопје ќе се потрошат 13 милиони денари

Редакција

Заседава Кризниот штаб на Град Скопје поради најавата за обилни врнежи

Редакција