еМагазин
Image default
Локално

Млад велешанец пронајден мртов во Охрид

На 18.07.2018 година во 10,45 часот било пријавено дека во Охрид во куќа на улицата „Питу Гули“ бил пронајден починат А.Д.(26) од Велес, кој живеел како потстанар, информира МВР.

Смртта била констатирана од страна на лекар од Итната медицинска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Охрид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец со „Југо“ удрил во 11-годишно девојче

Крвав напад во тетовско: Татко му нанел убодна рана на синот

Никола Осило

Го тепале во ноќен клуб: Скопјанец изел ќотек од две лица

Никола Осило