еМагазин
Image default
Локално

Млада девојка од Пехчево со прострелна рана префрлена во Клиничкиот центар во Штип

На хируршкото одделение во Клиничкиот центар во Штип синоќа е донесена млада девојка од Пехчево со прострелната рана од огнено оружје. Лекарите се бореле неколку часа за да го запрат крварењето.

Според информациите од хируршкото одделение во Штип состојбата на младата пехчевка не е животно загрозувачка.

Се уште нема официјална потврда дали девојката била застрелана или се работи за самоповреда. Она што е утврдено е дека прострелната рана е резултат на повреда од огнено оружје.

Од СВР Штип наскоро најавуваат подетални информации за случајот.

 МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поставен првиот тастер за пешаци на семафорот на булевар Србија

Редакција

Хаос во кафана во Горно Лисиче: Им се заканувал со пиштол, тие му го одзеле

Никола Осило

Несекојдневен случај: Приведен скопјанец кој не им давал на пожарникарите да го изгасат пожарот во неговата куќа

Никола Осило