еМагазин
Image default
Локално

Млада девојка повредена откако и се запалил автомобилот во движење

На 07.11.2019 во 23.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Трета македонска бригада’’ во Скопје настанал пожар во патничко моторно возило „форд фокус’’, со скопски регистарски ознаки, додека било во движење, управувано од Е.А.(22) од с.Горно Количани, скопско, информира МВР.

Притоа, Е.А. се здобила со повреди и била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза’’ за укажување на лекарска помош. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Насила сакал да влезе кај градоначалникот на Зелениково

Никола Осило

Му го демолирал автомобилот со безбол палка

Никола Осило

Поради недостаток на лекари: Матичните се вклучуваат во дежурства во службата на Итна медицинска помош во Неготино

Редакција