еМагазин
Image default
Македонија

Младата Богданоска нова главна уредничка на телевизијата: Гледајте „Алфа“, има што да гледате

Анастасија Богданоска е нов главен и одговорен уредник на телевизија „Алфа“ и таа доаѓа на местото на Љупчо Цветаноски.

Таа се заблагодари на честитките за новата функција и порача да се гледа „Алфа“, бидејќи ќе има и што да се гледа.

Според пишувањата на медиумите, Богданоска е млад кадар кој според менаџментот на телевизијата би требало да донесе нова енергија во работењето. Таа во Алфа доаѓа од Телевизија Канал 5 каде што беше уредник на контактната емисија „Фронт“.

Фото/Фејсбук-профил на Анастасија Богданоска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Судењето за „Титаник 3“ на СЈО, почна од почеток, продолжува на 18 октомври

Редакција

„Гардијан“: Не станува збор дали е фер – Македонците неволно ја прифаќаат реалноста

Никола Осило

Русија: Договорот од Преспа предизвика дополнителен раскол во двете земји

Редакција