еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Младен Чадиковски е новиот претседател на Здружението на новинари на Македонија

Главниот и одговорен уредник на телевизијата 24, новинарот Младен Чадиковски е новиот претседател на Здружението на новинари на Република Македонија (ЗНМ).

Тој го победи противкандидатот, новинарот Столе Наумов од радиото Канал 77.

Чадиковски доби 86, а Наумов 77 гласови.

Од вкупно 555 членови на ЗНМ, на изборното Собрание присуствуваа 175.

До сега со два мандати со ЗНМ раководеше новинарот Насер Селмани.

Фото: Фејсбук/Чадиковски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Има согласност за помирувањето, но не смеат да се поминат црвените линии, вели Заев

Редакција

Џафери: Истечени се роковите за предвремени парламентарни избори заедно со претседателските

Редакција

Единствен пат е членството во ЕУ, а секоја друга идеја е неприфатлива, велат Заев и Пендаровски

Редакција