еМагазин
Image default
Спорт

Младиот Павел Стојчевски се закити со златен медал на меѓународниот кик-боксинг турнир

На меѓународниот Кикбоксинг турнир „Балкан Опен“, во Тешањ, Босна и Херцеговина, нашиот млад борец, Павел Стојчевски од кикбоксинг клубот „АС“, од Делчево, се закити со два медали.

Павел освои златен медал во дисциплината Kick Light, – 37 кг, помлади кадети, а сребрен медал во дисциплината Point Fight – 37 кг.

Овие остварувања доаѓаат како потврда на претходниот турнир, Grand Prix, кој се одржа на 23 февруари во Сараево, Босна и Херцеговина.

Таму двајца од нашите борци од кикбоксинг клубот „АС“, од Делчево, освоија медали.

Павел Стојчевски освои сребрен медал во две дисциплини, Point Fight и Light Contact -37 кг, помлади кадети, а Дилан Ивановски сребрен медал во Kick Light и бронзен медал во Light Contact -42 кг постари кадети.

И на двата натпревари судеше и нашиот меѓународно признаен судија, Љупчо Стојчевски.

Кикбоксинг клубот „АС“ од Делчево, упати голема благодарност до сите навивачи и промотори, како и до нивниот лојален поддржувач, компанијата „Фротирка“ од Делчево.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Шампионите во хокеј порачуваат: На Македонија ѝ треба арена за овој спорт

Редакција

(Видео) Италијанска гимнастичарка „растури“ на „Зајди, зајди“

Никола Осило

(Видео) Играчи на Арсенал вмешани со скандал со дрогирање

Никола Осило