еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Многу разводи ќе има со изолацијава„: Твитер реакции за корона вирусот

Разбрилво се што е поврзано со корона вирусот е главна тема на социјалните мрежи.

Некои од нашите граѓани нудат идеи како да се помине времето додека мораме да седиме дома, некои ги критикуваат несовесните граѓани кои беспотребно ги празнат маркетите, не мислејќи на другите.

А некои со хумор му „пркосат“ на корона вирусот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„КАМ маркет“: „Ограничете го купувањето на неделни количини, бидете солидарни“

Првпат го видов „Силбо“ празно, корона вирусот го направи Скопје град на „духови“

Млада фармацевтка од Скопје разочарана од врсниците: „Чопоративно собирање по дома не е карантин“

Еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Што ми мењава смената на Кирацовски мене кога на платформата на Матка влакно не и фали“: Твитер се „збогува“ со Кирац

Редакција

ЕЛЕМ распиша нов тендер за ископ на јаглен во РЕК Битола тежок 4,7 милиони евра

Никола Осило

Кај 108 лица од заболените со коронавирусот во Македонија присутни хронична и здравствени состојби

Редакција